Yardım — Dark Reader

Bu döküman Dark Reader özellikleri hakkında size rehberlik edecek.

Üst bölüm

Top section

Filtre ayarları

Filter settings

Parlaklık,kontrast,sepya ve doygunluk(gri ton) ayarlarını, ekranınıza ve odanızın aydınlatmasına uyması için değiştirebilirsiniz

Özel site ayarları

Custom settings

Sadece butonu yukarıdaki ayarların sadece bu site için geçerli olduğunu belirtir.

Kullanmak için: Öncelikle butona tıklayın(Vurgulanmış hale gelmeli), ardından arzu ettiğiniz şekilde ayarları bu site için değiştirebilirsiniz.İptal etmek için butona tekrar tıklayın

Site listesi

Site list

Daha fazla bölümü

More tab

Tema oluşturma modları

Filter+ vs. Static vs. Dynamic mode
Filter+ vs. Static vs. Dynamic mode

Tüm sayfayı ters çevirir ve ardından Bazı parçaları eski haline getirir. GPU kullanır. Hızlı ve güçlüdür ancak birkaç sorun içerir: Alt-pixel oluşturmayı devredışı bırakır, Halihazırda karanlık olan kısımları aydınlatır, Büyük sayfalarda takılmaya neden olur, Ve Firefox'ta bazı sayfların hata vermesine neden olabilir.

Alt bölüm

Bottom section

Geliştirici ayarlarını kullanma

Eğer CSS Seçicileri hakkında bilgi sahibi iseniz, bir web sitesi için düzeltme önererek yardım edebilirsiniz. Buradan Geliştirici araçlarını nasıl kullanacağınız hakkında bilgi alabilirsiniz.

SSS

Eklenti web sitesini okumak için izin istiyor

Eklenti siteleri analiz etmek ve değiştirmek için bu izne ihtiyaç duyar, sitenin sizin ayarlarınızda ne şekilde yer aldığını belirlemek için de. Herhangi bir reklam yerleştirmiyor, bilgilerinizi toplamıyor yada bir yere göndermiyoruz.

Eklenti mağazası ve ayarlar sayfası beyaz kaldı

Eklentinin bu sayfalara erişimi yoktur.

Yeni sekme ekranı ve tarayıcı beyaz kaldı

Eklenti yeni sekme yada tarayıcının görünüşünü değiştiremez (Firefox'da versiyon 60'tan itibaren olabilir). Eklenti mağazasından karanlık bir tema yada yeni sekme eklentisi yüklemenizi öneriyoruz.

Yeni bir sekme açarken yada sitelerde dolaşırken ekran yanıp-sönüyor

Bir siteyi yüklemeden önce, Chrome varsayılan olarak tema arkaplanını gösterir. Mağazadan karanlık bir tema yüklemenizi öneriyoruz.

Eklenti çalışmıyor

Eğer benzer karanlık mod eklentileriniz varsa, devredışı bırakın, ardından sekmeleri yenileyin. Dark Reader ikonuna tıklayın, üst-sağ buton Açık olmalıdır ve Site listesi siteyi hariç tutmamalıdır. Site listesi bölümünden, Çevirilmemiş liste seçilmelidir. Eğer bunlar yardımcı olmadıysa, korkunç bir şey olmuş demektir, bize e-posta atın.

Site doğru görüntülenmiyor yada çok yavaş

Lütfen sitenin adresini,bir ekran görüntüsünü, İşletim sisteminizin ve tarayıcınızın versiyonunu bize e-posta atın. Nedenini araştırmaya çalışacağız, en azından popüler siteler için. Ayrıca Tema oluşturma modunu da değiştirmeyi yada Aydınlık modu deneyin. Sitenin, Site listesinde listelenmediğinden emin olun.

Eklenti gizli modda çalışmıyor

chrome://extensions sayfasını açın, Dark Reader'ı bulun, Gizli modda izin veri seçin.

Eklenti yerel dosyalarda çalışmıyor

chrome://extensions sayfasını açın,Dark Reader'ı bulun, Dosya URL'lerine erişmeye izin ver seçeneğini seçin.

İletişim

Sorularınız için support@darkreader.org adresine e-posta atabilirsiniz.